Value 4industry

Technologie

V rámci vývoje a výroby strojů a zařízení pro průmyslovou výrobu umíme integrovat řadu technologií. Máme bohaté zkušenosti s formovacími zařízeními či svařovacími boxy.

Díky širokému technologickému zázemí přímo v našich plzeňských prostorech můžeme ozkoušet celou řadu technologií před předáním zákazníkovi.

U všech projektů se snažíme sdružovat procesní kroky, tzv. one-shot-technology tak, aby výsledkem byl efektivní proces s optimalizovanými vstupy, jak materiálovými, tak lidskými. 

Formování

Výrobní proces, při kterém se vstupní materiál zahřívá na tvarovací teplotu. A poté se formuje do určitého tvaru ve formě na finální tvar nebo se následně se ořezává v kabinách vodním paprskem nebo jednoúčelovým sekadlem na finální produkt.

Lisování za studena nebo za tepla jako součást termoformovacích linek.

Lisování za studena je velmi často využité na postupové lisování plechů.

Materiálové provedení:

    • hliníkový blok
    • hliníková slitina bez / s integrovaným trubkovým topným / chladícím labyrintem
    • ocelové bloky s vnitřním vrtáním pro parní a olejový labyrint

Seznam technologií

PU pěnování

Směšováním dvou složek ISO (isokyanát) a POLY (polyol) vznikají akusticky velmi kvalitní materiály pro absorpci zvuku.

Proces směšování na daný poměr obou složek probíhá ve směšovacích strojích. My dokážeme integrovat technologii do zákaznicky orientovaných strojů, držáků forem, otočných karuselů od lídrů jako Krauss-Maffei, Hennecke, Canon aj.

Vstřikování

Jedná se o nejpoužívanější technologii pro zpracování termoplastů. Výhodou technologie vstřikování je rozměrová a tvarová přesnost, takže je vhodná pro dále sériově opracovávané díly.  

Společně se zákazníky pracujeme na odladění finálního výrobku. Jsme také schopni zajistit první prototypové díly či menší produkci dílů, protože vlastníme vstřikolisové stroje a ovládáme tuto technologii. 

Po odladění finálního výrobku dodáváme řešení pro celý proces výroby vstřikovaného dílu – tj. samostatnou stanici nebo zapracování do komplexnějšího celku (montážní linky aj.)

Lakování a laminace

Proces laminování patří mezi pokročilejší technologie v oblasti soft a hard trim.

U procesu je nutná znalost procesních parametrů vyráběného dílu tak, aby mechanické vlastnosti strojů a nástrojů splňovaly danou adhezi.

Teplo může být přivedeno přes topné nástroje přímo nebo přes externí topné zóny. Provedení nástrojů  a strojů na laminování je velmi závislá na vlastnostech pojiva (lepidla).

Lepidla se dělí na několik druhů: hotmelt, kontaktní a reaktivní či nereaktivní. 

 

Pro proces lakování často používáme robotické stanice z produkce Value 4robotics.

Při ohýbání hran se přebytečný dekor ovine kolem okraje dílu a lepí se na zadní stranu. 

Laminování ve vakuu je běžný proces spojování různých vrstev materiálu. 

Velmi často využívaná technologie na akustické díly s těžkou folií nebo na grainovaný podlahový nástroj pro TPO folie.

Po nahřátí těžké folie v externí topné peci pomocí IR nebo v kombinací s kontaktní topnou pecí je přesun těžké folie nad chlazený nástroj a po aktivaci vakua, je nástrojem folie dochlazena na požadovaný tvar a vytvrzena.

Frézování, řezání a děrování

Děrování je často součástí dalších procesů na opracování dílů (např. ořezávání aj). 

Převážně následuje po procesu formování, kdy se sekáním dopracuje k finálnímu tvaru formovaného dílu. Princip sekání založen na tzv. přejezdu nebo sekání do gumy. Tento princip sekání nevyžaduje velkou sekací sílu, ale zároveň je náročnější na provoz a udržení nástroje v dobré kondici.

Jeden z velmi rozšířených procesů sekání finální kontury dílu pro topené nástroje. Velmi často jde o ocelové bloky s možností přímého nebo nepřímého topení včetně integrace páry. 

Využití nachází jako kombinace s formováním (tvarováním) a sekáním v rámci jednoho pohybu. Pokud to geometrie dovolí finální díly se sekají pomocí pohybu lisu, tj. v ose Z. Tento princip je nejjednodušší, ale má největší nevýhodu v nutnosti využití velké síly. Princip sekání je možný i jako post formovací proces.

Integrace páry do procesu výroby dílů znamená snížení času na vlastní proces tvrzení dílů. Velmi často se využívá v kombinaci s tvarovacím nástrojem tak, aby se snížil výrobní cyklus dílů.

Povrchové a dokončovací úpravy

Další technologie

3D tisk tedy technologii aditivní výroby používáme jako doplňkovou technologii v případě výzkumu a vývoje (R&D) dílů či potřebě dodání jednoduchého dílu. 

Preciznost zpracování nástrojů, přípravků a stojů pro sériovou výrobu je naprosto klíčová. Disponujeme několika 3D scanery, které zachytí nejmenší nepřesnost.

Chcete vědět více?

Máte otázky?
Kontaktujte nás.